Supermarket vs sklepy osiedlowe – Lewiatan gazetka promocyjna

Wraz z pojawieniem się kolejnych marketów i supermarketów wzrosło zainteresowanie Polaków robieniem zakupów w takich miejscach i sprawdzaniem promocji oferowanych przez sklepy (przydatne są takie źrodła jak Lewiatan gazetka promocyjnahttp://gazetka-lewiatan.pl/). Jednak od kilku lat można zaobserwować trend odwrotny – wśród mieszkańców większych osiedli zaczyna panować swoista moda na robienie zakupów w małych sklepikach osiedlowych. Czy to tylko chwilowa moda, a może już trend? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak brzmi odpowiedź na to pytanie.

Supermarket kontra sklepy osiedlowe

Podstawą funkcjonowania sklepów wielkopowierzchniowych jest łatwy dostęp do różnych produktów. Podczas jednej wizyty, czyli w czasie zakupów, można w takim miejscu zrobić zapas środków chemicznych, zarówno do prania, jak i do sprzątania, artykułów higienicznych czy drobiazgów, które czasem są niezbędne w każdym domu. Jednak oprócz koszy na śmieci, różnych rodzajów ściereczek do sprzątania czy papierowych ręczników podstawa niemal każdych zakupów to część spożywcza. W marketach żywność jest dużo tańsza niż w małych sklepach osiedlowych czy na lokalnych bazarkach. Wynika to głównie z obrotów – duże markety, które klientów liczą w dziesiątkach tysięcy, mogą negocjować z dostawcami własne ceny. Bardzo często ten sam produkt dostępny w lokalnym sklepie i w markecie, bywa w sklepie wielkopowierzchniowym tańszy o połowę. Nic zatem dziwnego, że Polacy nadal w marketach robią duże zakupy, zwłaszcza w okolicach świąt, a w przypadku nagłego braku jakiegoś produktu, chętnie ratują się zakupami w sklepach lokalnych. Podobnie po pieczywo raczej wybierają się do lokalnej piekarni czy sklepiku na dole bloku.

Co najchętniej kupujemy w małych sklepach?

Oprócz wymienionego pieczywa oraz produktów spożywczych, które właśnie się skończyły, do lokalnych sklepów przeciętny Polak udaje się dość rzadko. Podstawowym produktem, który pozwala na normalne funkcjonowanie takich sklepów, jest zatem alkohol, rozumiany zarówno jako produkty wysokoprocentowe, jak i piwo czy wino. Coraz częściej sklepiki po sąsiedzku rozszerzają swoją ofertę o dodatkowe usługi. W dużych miastach bardzo często kupuje się w nich bilety komunikacji miejskiej, można tu również zagrać w gry obsługiwane przez Totalizator Sportowy czy kupić jakaś gazetę. Kilka lat temu, gdy za obsługę przesyłek listowych z sądów odpowiadała spółka InPost, zdarzało się, że w lokalnych sklepach wydawane były także takie przesyłki. Obecnie na odebranie listu w sklepie w bloku nie można liczyć, ale za to niektóre z takich sklepów oferują możliwość zakupienia kawy na wynos czy zjedzenia jakiegoś ciepłego posiłku, którym zwykle jest hot-dog czy inny rodzaj fast foodu.

Jak mądrze robić zakupy w małych sklepach?

Sklepy osiedlowe należy podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich obejmuje sklepy, które powstały z inicjatywy konkretnej osoby i funkcjonują jako odrębne twory. Jednak nawet wśród sklepów osiedlowych coraz częściej pojawiają się sieci małych sklepów, działających w oparciu o franszyzę, w których można zrobić zakupy nie tylko codziennie, ale także w dni ustawowo wolne od pracy. Na popularność zakupów w takich sklepach z pewnością przełoży się wdrażany od kwietnia przepis, zakazujący handlu w wybrane niedziele. Wówczas konsumenci będą niejako skazani na robienie zakupów blisko domu, które niejednokrotnie są zabójcze dla domowego budżetu właśnie ze względu na ceny. Decydując się na zakupy w sklepie, który znajduje się w pobliżu, warto pamiętać, że niektóre sklepy sieciowe mają własne oferty promocyjne dla swoich klientów. Do takich sklepów należy popularny Lewiatan Gazetka promocyjna, jaka jest wydawana raz w tygodniu, prezentuje produkty dostępne w niższych cenach. Co ciekawe, marka oferuje zniżki zarówno na produkty własne, oznaczone marką Lewiatan, jak i na produkty innych znanych marek. Dzięki temu zakupy robione koło domu mogą być tańsze, a przy tym można je zrobić w ciągu kilku minut, bez konieczności uciążliwego dojazdu na drugi koniec miasta.

Zakupy w sklepach blisko domu nie muszą być drogie. Jeśli zatem chcemy kupować blisko i nie przepłacać za zakupy, zdecydujmy się na zakupy w sklepach sieciowych, oznaczonych np. logo Lewiatan.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply