Laserowe usuwanie zaćmy – odzyskaj wzrok w jeden dzień

usuwanie zaćmy

Zaćma to poważne schorzenie. Nieleczone może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Tymczasem usunięcie katarakty to bardzo prosty zabieg, który trwa około 20 minut. W ciągu jednego dnia można całkowicie odzyskać sprawność wzroku, a tym samym odnieść swój komfort życia.

Kogo dotyka zaćma?

Zaćma w głównej mierze dotyka osób starszych, ale nie tylko. Schorzenie może być także wrodzone. Bywa, że na skutek czynników mechanicznych czy też farmakologicznych na zaćmę zapadają też młodsze osoby. Takie sytuacje zdarzają się jednak stosunkowo rzadko. Na szczęście laserowe usuwanie zaćmy pozwala raz na zawsze pozbyć się kłopotliwego problemu. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie skomplikowane. Zabieg jest bardzo prosty. Polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieni w jej miejsce sztucznej. Tym samym można praktycznie od razu odzyskać sprawność widzenia i poprawić swój komfort życia. Jest to niezmiernie ważne i to z wielu różnych powodów. Tymczasem wiele osób nie decyduje się na laserowe usuwanie zaćmy z uwagi na fakt, że może ono mieć liczne powikłania. Nic bardziej mylnego. To jeden z prostszych zabiegów. Decyduje się na niego tak wiele osób. To bardzo ważne. Nie ma się czego bać. Zabieg jest bardzo skuteczny. Dzięki niemu można praktycznie od razu poprawić swój komfort życia.

Gdzie przeprowadzić zabieg?

O ile sam zabieg trwa dosłownie chwilę, bo laserowe usuwanie zaćmy nie jest skomplikowane to dużo gorzej wygląda już kwestia samego zapisania się na zabieg. Kolejki z NFZ trwają nieraz latami. To powoduje, że z każdym miesiącem widzimy coraz gorzej. W konsekwencji pogarsza się nasz standard życia. Lepiej więc dmuchać na zimne i nie dopuszczać do tego typu sytuacji. Jak poszukać alternatywy? Można skorzystać z prywatnego leczenia. W ten sposób zabieg będzie wykonany znacznie szybciej, jednak koszty takich prac są bardzo wysokie. Kosztują około 3-4 tys. zł. To bardzo dużo. Tym bardziej, że w większości na leczenie zaćmy decydują się emeryci. Z tego powodu na popularności zyskuje usuwanie zaćmy w Czechach. W dużym skrócie polega ono na tym, że w ramach tzw., dyrektywy transgranicznej można skorzystać z zagranicznej opieki medycznej. Wprawdzie wtedy za zabieg trzeba wyłożyć z własnej kieszeni, jednak po wszystkim uzyskuje się refundację większości kosztów z polskiego NFZ. Tym samym usuwanie zaćmy nie trwa długo. Zabiegi w Czechach są wykonywane praktycznie „od ręki”.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply