Labioplastyka – korekcja warg sromowych

Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, wśród których z pewnością wyróżnia się labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Dużo kobiet narzeka na ich niewłaściwy kształt, co jest czasami powodem złego samopoczucia czy niskiej samooceny. Niekiedy wady uniemożliwiają wręcz prowadzenie normalnego życia seksualnego, a deformacje mogą być spowodowane np. chorobą, ciężkim porodem czy wadami genetycznymi. Z tych to właśnie przyczyń labioplastyka zyskuje stale rosnącą popularność i decyduje się na nią coraz więcej kobiet.

Czyt labioplastyka niesie ze sobą jakiekolwiek ryzyko?

Labioplastyka, przeprowadzana przez chirurga, jest operacją, niesie więc ze sobą pewne ryzyko, z którym trzeba się liczyć. Przed jego przeprowadzeniem lekarz zleca szereg badań, mających wykryć ewentualne przeciwwskazania, takie jak chemioterapia, ciąża czy wszelkie choroby tkanek łącznych, które mogłyby utrudniać gojenie. Konieczne będzie też odstawienie leków wpływających na krzepliwość krwi, często zażywanych przez osoby cierpiące na choroby serca oraz układu krążenia.

Na czym polega labioplastyka?

Sama operacja trwa około godziny i jest wykonywana przy znieczuleniu ogólnym. Polega na wycięciu i odpowiednim wymodelowaniu nadmiaru tkanki warg sromowych. Jeśli podczas zabiegu nie wystąpiły żadne komplikacje, to praktycznie tego samego dnia pacjentka zostaje wypisana do domu. Szwy pooperacyjne zdejmuje się po 7-10 dniach i są one prawie całkowicie niewidoczne, ale powrót do pełnej aktywności seksualnej i sportowej jest możliwy dopiero po 4 tygodniach. W okresie rekonwalescencji trzeba unikać zbytniego wysiłku fizycznego i starannie dbać o higienę okolic intymnych. Labioplastyka jest obecnie powszechnie stosowanym zabiegiem, który nie tylko zapewnia paniom szczęśliwe życie, bez przykrych kompleksów, ale również chroni przed innymi chorobami, które mogłyby wynikać z nadmiaru tkanki warg sromowych. Pozwala uniknąć przykrych otarć czy trudnych do wyleczenia infekcji, często uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply