Kiedy zabiegi medycyny estetycznej są ryzykowne?

zabiegi medycyny estetycznej

W skład medycyny estetycznej wchodzi bardzo wiele zabiegów, których zadaniem jest odmłodzenie danej osoby i pomoc w walce z niechcianymi efektami upływających lat. Jednak nie wszystkie są zalecane u każdej osoby. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, kiedy zabiegi medycyny estetycznej są ryzykowne.

Kwalifikacja do zabiegu – na czym ona polega?

Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne i coraz chętniej wybierane nie tylko przez kobiety, ale także i panów. Jednak likwidowanie zmarszczek, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy też toksyny botulinowej nie są działaniami, które nie wymagają żadnych kwalifikacji. Wszystkie te zabiegi mocno ingerują w nasz organizm i właściwości skóry. Z tego też powodu na początku należy przeprowadzić odpowiedni wywiad i powinien to zrobić każdy szanujący się lekarz, któremu zależy na naszym zdrowiu. W szczególności powinny to zrobić osoby przewlekle chore, choć każdy pacjent przed podjęciem jakichkolwiek czynności, powinien mieć pewność, że zabiegi medycyny estetycznej nie zaszkodzą jego zdrowiu.

Leki mogą być przyczyną, przez którą nie możemy zapisać się na dany zabieg

Wspomniałam już wcześniej, że przeprowadzenie wywiadu jest bardzo ważne. W jego trakcie lekarz powinien przede wszystkim wypytać się pacjenta o wszystkie leki, jakie on zażywa. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest kilka leków, które kategorycznie skreślają daną osobę z listy. Jednym z nich jest kwas acetylosalicylowy, który podaje się najczęściej profilaktycznie przy schorzeniach kardiologicznych, ponieważ zaburza on krzepnięcie krwi. Przeciwzakrzepowo działa również miłorząb japoński, a nawet czosnek, który jest przez nas bardzo chętnie zjadany w czasie przeziębienia. Jeżeli regularnie przyjmujemy któryś z tych leków, to musimy liczyć się z tym, że może on być przyczyną poważnego krwawienia nawet podczas najbardziej banalnego zabiegu z zakresy medycyny estetycznej. Warto jednak wspomnieć o tym, że są też medykamenty, które bez żadnej szkody dla zdrowia możemy odstawić przez pewien czas. Wtedy możemy się zgłosić do lekarza. Miejmy również na uwadze, że cechą chorób przewlekłych są okresy zaostrzenia objawów i remisji. W momencie, w którym chcemy skorzystać z zabiegu upiększającego, wtedy najlepiej jest wykonać go w okresie remisji. W ten sposób obniżamy ryzyko powstania powikłań.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply