Jak można wykorzystać HLR?

Informacje znajdujące się w bazach danych, nie zawsze można określić jako w pełni poprawne. Tyczy się to nie tylko informacji personalnych, ale także tych adresowych. Grupą, która szczególnie często pada pomyleniu podczas wpisywania, to bez wątpienia numery telefonów, niezależnie czy komórkowych, czy stacjonarnych. Problem z ich poprawnością nie wynika wyłącznie z ich błędnym wpisaniem do krotek bazy danych, ale także z wcześniejszych etapów. Wiele osób nie lubi, a czasami boi się podawać swoje numery telefonów, dlatego zmienia w nim jedną cyfrę albo całkowicie zmyśla. Jest to szczególnie widoczne w serwisach internetowych, w których do ukończenia rejestracji, trzeba go podać. Sprawdź, czym jest HLR i jak można go wykorzystać.
http://focustelecom.pl/hlr/

Problemy z danymi teleadresowymi

Niestety, firmy telemarketingowe mają spory problem, ponieważ zebrane przez nich dane prowadzą donikąd, a raczej do nikogo. Nie jest tajemnicą, że wiele z nich zaimplementowało w swoich skryptach kilka pułapek dla osób, które fałszywie je podają. Jako dobry przykład, posłużyć może potwierdzenie rejestracji przy pomocy kodu, który dostarcza się w wiadomości tekstowej na podany wcześniej numer. Nie wszędzie jednak da się z tego skorzystać, ponieważ nie każda firma zbierająca dane ma fizyczną możliwość z tego skorzystać. Jest jednak sposób na to, aby poprawność danych sprawdzić albo zakupić od razu ich sprawdzoną wersję. Do obu tych czynności służy usługa HLR.

Czym jest HLR?

Pod tym dość obco brzmiącym skrótem kryją się dwie rzeczy. Usługa, którą wcześniej wspomnieliśmy oraz węzeł sieci telekomunikacyjnej. W tym momencie omówimy właśnie ten drugi wariant. HLR, po rozwinięciu i przetłumaczeniu z języka angielskiego, to rejestr macierzystych abonentów. Jest on jednym z filarów działania sieci telekomunikacyjnej, ponieważ pośredniczy we wszelkich przekazach danych pomiędzy dwoma użytkownikami. Najprościej jego funkcję zobrazuje ten przykład. Wyobraźmy sobie, że wysyłamy wiadomość tekstową do cioci w Stanach Zjednoczonych. Aby mogła tam dotrzeć, musi ona najpierw w postaci pakietów wydostać się z naszego telefonu, a następnie przy pomocy najbliższego przekaźnika dostać się do węzła sieci, w którym znajduje się HLR. W gruncie rzeczy jest to wielki serwer, w którym znajdują się dane użytkowników aktywnych w sieci. I to właśnie w rekordach tej bazy poszukuje się adresata. Jeśli system go znajdzie, namierza jego położenie i przepuszcza pakiety do odpowiedniego przekaźnika. Jeśli rekordów dotyczących danej osoby nie ma w jednym serwerze, całość pakietów zostaje przekazana do kolejnego takiego węzła i sytuacja powtarza się aż do znalezienia danego użytkownika.

Rejestr abonentów a telemarketing

Opis działania sieci, który zapisaliśmy wcześniej, nie jest tylko próbą pokazania, że wiemy, jak ona działa, ale ma na celu zobrazować jakość danych tam ukrytych. Osoby, które zakupią dostęp do nich, mają wręcz gwarancję na to, że są to w pełni poprawne informacje, ponieważ przy ich pomocy dochodzi do krzyżowania połączeń. Nie ma co ukrywać, ale żaden inny serwer, nie może zaoferować niczego innego. Co ważne, dane tam zgromadzone można legalnie zakupić, o ile w umowie, którą dana osoba podpisała z operatorem, zaznaczono klauzulę o tym, że firmy współpracujące z nim, również mogą korzystać z tych danych. Jest to właśnie pierwsza korzyść płynąca z rejestru abonentów, którą wspomnieliśmy na początku tego tekstu.

Usługa do korekty danych

Wiele firm telemarketingowych ma już jednak swoje bazy danych, które wypełnione są tysiącami rekordów. Często zbierane były one przez lata, dlatego zakup całkiem nowych nie zawsze jest im na rękę. I tutaj również wcześniej wspomniana usługa, może być wykorzystana. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby dane, które dana firma posiada, porównać z tymi, które znajdują się na serwerach wewnątrz węzła danych. Jeśli okażą się poprawne, pozostaną nietknięte. A w momencie, w którym konkretny użytkownik nie zostanie zlokalizowany, w bezpieczny sposób zostanie on usunięty z listy rekordów. Oczywiście, część z nich można próbować naprawiać. Jeśli w numerze telefonu pomylono tylko jedną cyfrę, a reszta danych się zgadza, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaktualizować te dane. Warto przy tym zaznaczyć, że nie wszystkie firmy mają to w swojej ofercie, dlatego lepiej jest się wcześniej upewnić.

Podsumowanie korzyści dla przedsiębiorstwa telemarketingowego

Niezależnie od wybranej opcji, zakupująca bądź korygująca dane firma, ma pewność, że są one w pełni poprawne, a co najważniejsze aktywne. Znacząco wpłynie to na efektywność pracy, ponieważ konsultanci przestaną próbować dodzwonić się do użytkowników, którzy nie istnieją. Znacząco wpłynie to w rzeczy samej na przychody firmy oraz jej konkurencyjność na rynku, ponieważ każdy będzie chciał współpracować właśnie z nią.

Podsumowując, pod nazwą HLR kryją się dwa, związane ze sobą pojęcia, które idealnie sprawdzą się w branży telemarketingowej, ponieważ po części są z nią związane. Trzeba jednak pamiętać, że takie dane są droższe od tych niesprawdzonych, ale na pewno poprawne.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply