Ginekologia estetyczna – nowoczesna gałąź medycyny

ginekologia estetyczna

Każdej kobiecie ginekologia kojarzy się przede wszystkim z badaniem stanu zdrowia oraz nadzorowaniem przebiegu ciąży. Czasami jednak ginekologia dba również o komfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dlaczego ta gałąź medycyny jest taka popularna.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna jest dziedziną o której coraz więcej się słyszy, a kobiety decydują się na zabiegi z różnych względów, zarówno z powodu dyskomfortu fizycznego jak i psychicznego w relacjach intymnych z mężczyznami. Ta dziedzina ginekologii zajmuje się korektą wadliwe ukształtowanych narządów rozrodczych ale i takich, które doznały uszkodzeń, na przykład wskutek porodu. Często powoduje to brak satysfakcji seksualnej. W związku z tym możliwości jest wiele; można przeprowadzić waginoplastykę, poprawić bliznę powstałą przy nacinaniu krocza, ukształtować odpowiednio wargi sromowe. Taki wybór jest dla kobiet bardzo ważny, aby czuć się komfortowo nawet wtedy, jeśli urodzenie dziecka wiązało się z ciężkimi przeżyciami i zmianami, jakimi może być na przykład nadmierne rozciągnięcie pochwy. Możliwość plastyki miejsc intymnych dodaje poczucia pewności siebie oraz poprawia samoocenę kobiety.

Lecz się tylko u specjalistów

Planując zabieg warto zwrócić uwagę na dobór właściwego, sprawdzonego specjalisty, należy zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi oraz udać się na badania kontrolne. Również ocena psychologa powinna mieć znaczenie w podejmowaniu decyzji lekarza o wykonaniu zabiegu. Po przebytej plastyce trzeba stosować się do zaleceń lekarza i oczywiście zgłaszać wszystkie zaobserwowane nieprawidłowości. Można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach, gdzie zmiana wyglądu naszego ciała nie jest już problemem, również ginekologia estetyczna wyszła na przeciw zapotrzebowaniu wielu kobiet. Pomimo, że zdaje się, że czasami są to niepotrzebne ingerencje w zdrowy ludzki organizm, pozytywne oddziaływanie na psychikę kobiety jest często bezcenne. Dlaczego więc nie skorzystać z nowoczesnych możliwości, jakie daje nam medycyna? Każda kobieta powinna subiektywnie ocenić wartość tego typu rozwiązań. Przede wszystkim podstawowym kryterium powinno być nie upiększanie, a zwiększenie jakości życia rodzinnego i wyeliminowanie bólu czy dyskomfortu.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply