Chirurgia plastyczna – co poprawiamy najczęściej?

chirurgia plastyczna

Na przestrzeni lat, kanony piękna uległy znaczącej przemianie. Współczesne społeczeństwo zamyka atrakcyjność w ramach dosłownego ideału: idealne oczy, nos usta, piersi, talia, pośladki i biodra. Piękna kobieta to idealna kobieta, jednak fakty pokazują, że nie ma osób bez wad. Stąd właśnie bierze się stale rosnąca popularność chirurgii plastycznej. Co możemy zmienić z pomocą chirurga? Przekonajmy się.

ZBLIŻYĆ SIĘ DO IDEAŁU

Badania statystyczne dowodzą, że zdecydowana większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Niemal każda kobieta jest w stanie wskazać przynajmniej jedną partię swojego ciała, która wymaga korekty. Z tego właśnie względu, zabiegi chirurgii plastycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem i coraz rzadziej kojarzone są z tematem tabu.
Jak dotąd, wśród klientów gabinetów chirurgii plastycznej, mężczyźni pozostają w mniejszości. Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja ta ulegnie zmianie. Coraz większa liczba panów zgłasza się do chirurgów plastyków, w celu dokonania korekty pewnych mankamentów. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn między 30 a 40 rokiem życia.

CO KOBIETY POPRAWIAJĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Zabiegiem chirurgii plastycznej, który cieszy się największą popularnością wśród kobiet, nadal pozostaje powiększanie piersi. Na korektę biustu najczęściej decydują się panie między 20 a 40 rokiem życia. Coraz częściej wykonywane są także zabiegi korekty kształtu nosa. W czołówce pozostaje także odsysanie tłuszczu z brzucha i ud oraz redukcja odstających uszu. Swoistą nowością w polskiej chirurgii plastycznej, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony kobiet, są operacje miejsc intymnych. Zabiegi chirurgiczne są w stanie nie tylko zwęzić pochwę i skorygować kształt i rozmiar warg sromowych. Współczesna chirurgia plastyczna potrafi nawet odbudować błonę dziewiczą.

NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI WŚRÓD MĘŻCZYZN

Mężczyźni bardzo często poddają się zabiegom zmniejszającym obwód pasa. Popularny jest także zabieg prostowania nosa, jednak w gabinetach chirurgii plastycznej najczęściej goszczą panowie, którzy cierpią na ginekomastię (powiększone piersi). Mężczyźni coraz częściej poddają się także operacjom zwiększenia długości i obwodu członka. Na popularności zyskują również zabiegi wygładzania zmarszczek i ujędrnienia opadających powiek. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie chirurgią plastyczną wśród panów? Najczęstszą przyczyną, ze względu na którą panowie poddają się zabiegom upiększającym, nie jest tzw. kryzys wieku średniego, a młody wiek ich życiowych partnerek.

Zapraszam do prywatnej kliniki ukierunkowanej na chirurgię plastyczną – ART&MED!

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply