Aparat ultrasonograficzny: jak nie przepłacać?

aparat ultrasonograficzny, ultrasonograf

Dobra placówka medyczna nie może funkcjonować bez ultrasonografu z prawdziwego zdarzenia. Żeby dobrze dobrać taki sprzęt i nie wydawać na niego kroci, trzeba znaleźć dystrybutora i porównać kilka ofert. Warto zastanowić się nad kupnem używanych urządzeń.

Jak znaleźć dobrego dystrybutora?

Przede wszystkim należy zapoznać się z jego stroną www. To wizytówka firmy i jeśli dany dystrybutor jest profesjonalny zazwyczaj ma w pełni funkcjonalną i estetyczną stronę. Oprócz tego można poszukać opinii o danym dealerze w internecie. Jeśli już znajdziemy kilka osób, z którymi warto rozpocząć współpracę, poprośmy o stworzenie oferty cenowej. Później wystarczy porównać warunki i wybrać najbardziej optymalną propozycję. Można jeszcze negocjować stawki. W ten sposób kupimy sprzęt w rozsądnej cenie. Żeby nie wydawać na urządzenia więcej niż planujemy, trzeba wybrać urządzenia, które dokładnie będą spełniały nasze potrzeby. Jeśli placówka nie specjalizuje się w badaniach z poszczególnego zakresu, wystarczy, że zainwestujemy w podstawowy zestaw głowic co znacznie zmniejszy koszty. Dodatkowo warto się zastanowić, czy często będzie potrzeba korzystania z aparatu USG. Może lepiej wybrać używane produkty, które będą funkcjonalne i uzyskamy za ich pośrednictwem czytelny obraz. Jednak początkowe koszty nie obciążą tak bardzo budżetu danej placówki. Warto również rozejrzeć się za ewentualnymi dotacjami, np. z Unii Europejskiej. W ten sposób uzyskamy znaczne oszczędności.

Postaw na doby serwis

Przed wyborem odpowiedniego modelu trzeba rozeznać, jak wygląda sprawa związana z serwisem urządzeń. Jest to to bardzo ważne, bo aparat ultrasonograficzny, jak każde urządzenie wymaga regularnych przeglądów. Dlatego im większa sieć punktów świadczących naprawy sprzętów medycznych danej marki, tym lepiej. Zyskujemy wtedy pewność, że usługa będzie dobrze, a przede wszystkim szybko wykonana. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupimy aparat ultrasonograficzny po regeneracji, który może się psuć częściej niż nowy sprzęt. Większość profesjonalnych serwisów usuwa usterkę w ciągu doby od moment zgłoszenia. Część wad jest drobna i można się ich pozbyć po krótkiej konsultacji telefonicznej. Warto zauważyć, że kiedy zajdzie konieczność wymiany poszczególnych elementów, znacznie łatwiej będzie dobrać części do urządzeń znanych producentów, które długo istnieją na rynku. Jeśli wybierzemy aparat USG nieznanej marki może się pojawić problem z naprawą uszkodzonych komponentów. Niestety, w większości wypadków markowe urządzenia są droższe, ale za to komfort obsługi i brak zmartwień o serwis są bezcenne.

zielona kawa odchudzanie

Leave a Reply